دوره های دپارتمان مکانیک

در این گروه ، نرم افزارهای طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر (CAD/CAM) ، نرم افزارهای تحلیل و طراحی کاربردی و تبدیل انرژی ، همچنین دروس مرتبط با ساخت و تولید به خصوص قالبسازی مطرح می شوند.


 

CATIA یک نرم ‌افزار طراحی به کمک رایانه (CAD-Computer Aided Design)، مهندسی به کمک رایانه (CAE-Compute Aided Engineer) و ساخت به کمک رایانه (CAD-Computer Aided Manufacturing ) است که توسط شرکت داسو سیستمز تولید شده ‌است. این نرم افزار در قسمت CAD و CAM قدرت بسیار قوی   می باشد و در قسمت CAE نیز نقاط ضعف خود که در تحلیل غیرخطی می باشد، با نرم افزار آباکوس پوشش داده است. این نرم افزار جزء نرم افزار های CAD/CAE/CAM محسوب می شود که رقابت نزدیکی با نرم افزار مانند پرو/ اینجینیر و اِن ایکس دارد.

 


 

سالیدورکس یک مدل ساز برای مدلسازی جامدات است که مبتنی بر پارا سالید بوده و از رویکرد پارامتری مبتنی بر ویژگی برای ساخت مدلها و مونتاژها استفاده می‌کند. پارامتر به ثابت‌های اطلاق می‌شود که مقدار آنها شکل یا هندسه مدل یا مونتاژ را تعیین می‌کند. پارامترها هم به صورت پارامترهای عددی نظیر طول خطوط یا قطر دایره بوده و هم به صورت قیدهای هندسی نظیر مماس، موازی، متقارب، هم مرکز و غیره هستند.

 

ورود کاربران

برای ورود نام کاربری و رمز عبور را وارد نمایید

اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی

بامداد رو منتشر کنید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

گالری تصاویر